Ceremonija

Galantā gadsimta šarms

Teatralizēta programma „Galantā gadsimta šarms“

Viņa gaišības Kurzemes hercoga galminieki būs jūsu rīcībā, ja iepriekš pieteiksiet vizīti uz Rundāles pili!

Jums tiks organizēta gandrīz pavisam īsta svinīga pieņemšana, atbilstoši 18. gs. tradīcijām.

Vispirms galma ceremonijmeistars un hercogienes galma dāma Jūs laipni sagaidīs uz pils parādes kāpnēm un aicinās pilī. Viesiem, kas ierodas apaļā stundā, pils pulkstenis dāvā muzikālu pārsteigumu.

Tikko esat gatavi sākumam, galminieki laipni pavadīs uz Zelta zāli, kur notiks simboliska pieņemšana, skanēs svinīgas uzrunas. Protams, neaizmirstiet sagatavot atbildes uzrunu, veltot viņa gaišībai daudz labus vārdus!

Pēc uzrunām, turēsim ceļu uz Balto zāli. Šajā deju zālē, kur bieži jo bieži skanējusi mūzika, galminieki atspoguļos balles atmosfēru, demonstrējot elegantus Menueta soļus. Tā tik tiešam bija modernākā laikmeta deja. Neuztraucieties, ja gadījumā esat aizmirsuši deju soļus, improvizētā meistarklasē varēsiet tos apgūt no jauna.

Lai beidzot atklātu intriģējošo stāstu par Kurzemes hercogu E.J. Bīronu un Krievijas ķeizarieni Annu Ioanovnu, būs jādodas uz pils centrālo korpusu – viņa gaišības apartamentiem.

Pašā pils sirdī, pēc Versaļas tradīcijām, atrodas Hercoga parādes guļamistaba, šeit dzirdēsiet skaidrojumu par savādajiem rīta celšanās un gulētiešanas rituāliem Francijas karaliskajā galmā.

Dodoties cauri izsmalcinātajiem, gaumīgi mēbelētajiem rokoko stila interjeriem, Jūs atklāsiet šī galantā gadsimta patieso garu. Ko īsumā var raksturot kā – māksla dzīvot!

Protams, galma dzīves aizkulises un dziļākie noslēpumi netiks aizmirsti. Pa atslēgas caurumu ielūkosimies šajā vieglprātīgi rotaļīgo un intīmi lirisko fantāziju pasaulē.

Tikmēr hercogienes apartamentos jūs atcerēsieties smalkās manieres. Dāmas izveicīgi rādīja galantos vēdekļa žestus, ar kuru palīdzību romantiskas ziņas „lidoja“ pāri piepildītai deju zālei un trāpīja tieši izredzētā kavaliera skatienā!

Franču regulārais dārzs, kas sniedzas uz dienvidiem aiz pils, pārsteigs ar perfekti cirptajām formām un ornamentiem. Turklāt neviens vēl nav palicis vienaldzīgs un nespēj stāties pretī valdzinošajiem aromātiem un nebeidzamām krāsu niansēm, ko izstaro vairāk kā 12 tūkstoši rožu krūmi.

Protams, visus pārsteigumus un noslēpumus te uzreiz neatklāsim, taču tos uzzināsiet klātienē! Būsim pagodināti Jūs satikt un kopīgi svinēt vēstures atdzīvošanos!